Leírás

Programjaink, moduljaink bérelhetőek is. Bővebb információért kattintson ide.

A Recept modul a program egy nagyon hasznos kiegészítő modulja. Nagyon hasznos olyan cégeknek, akik alapanyagokból gyártanak, például élelmiszeripar, gépipar stb.
– minden terméknek meg lehet határozni, hogy milyen alapanyagokból áll
– az alapanyagok alapanyagait is meg lehet határozni (tetszőleges mélységben)
– gyártáskor meg kell határozni, hogy hány darabot szeretnénk készíteni a termékből – ilyenkor megnöveli az adott termék készletét és levonja az alapanyagokat

Egy egyszerű példa:
Egy sajtos-tojásos szendvics a következő alapanyagokból áll: egy zsemle, 1 főtt tojás, 0.005 gramm vaj, 2 szelet sajt.

A program speciális jelentésekkel és beállításokkal segíti a Recept program felhasználójának a munkáját.

Kiválasztva az adott terméket, meg lehet határozni, hogy hány darabot szeretnénk belőle legyártatni.
A raktáron levő alkatrészekből a program azt is jelzi, hogy mennyi a maximálisan előállítható mennyiség.

Véglegesítéskor a készletkezelő program a legyártott termék mennyiségét megnöveli a megadott mennyiséggel (erre készít a háttérben egy bevételezést ), a gyártáshoz felhasznált alkatrészeket pedig levonja a szoftver (egy gyártási szállítólevél készül a háttérben).

Szétszereléskor a fenti művelet ellentettje játszódik le: a raktár program csökkenti a fő termék mennyiségét és megnöveli az alkatrészek mennyiségét.

Fontos: a jelenlegi Recept program gyártási része csak normál termékekre működik, egyedi sorszámos termékekre és hosszban tárolt termékek gyártására nem alkalmas!
A Szétszerelés sarzs számos termékekkel sem működik!

A folyamat a következő:

  1. Létre kell hozni a legyártandó terméket. Természetesen nem kívánunk bevételezni, ha a program megkérdezi.
  2. Ugyanezen terméken maradva megnyitjuk a Recept műveletek / Recept (Összeszerelés…) menüt.
  3. Kiválasztjuk az alapanyagokat a jobb oldali listából, majd az „ßÁthelyez” gombbal betesszük a bal oldali „receptbe”. Ezután megadjuk a darabszámokat (először az alapanyagoknál).
  4. Rákattintunk a „Recept mentése adatbázisba” gombra. (Ez azért is kell, mert a következő megnyitáskor a program már tudni fogja a „receptet”.)
  5. Megadjuk, hogy hány darabot szeretnénk készíteni a legyártandó termékből, majd a zöld pipával véglegesítjük. A program megkérdezi, hogy biztosan szeretnénk-e összeállítani.

Egy felugró ablakban egy összesítést láthatunk az alapanyagokhoz. Hány darab kell összesen, megfelelő-e a mennyiség, stb. Itt az „Összeállít” gombra kattintunk. A program ilyenkor ismét felhívja a figyelmünket…

 

SARZS számos / lejárati dátumos termékek összeállítása

Előfordulhat, hogy olyan termékeket szeretnénk összeállítani, amelynek lejárati dátuma van/lesz. Például csomagolt szendvicsek, csomagolt főtt ételek, stb.

Ilyenkor a folyamat a következő:

  1. Létre kell hozni a legyártandó terméket úgy, hogy bejelöljük a „SARZS-szám”-os oszlopban, hogy ez a termék sarzs számos / lejárati dátumos lesz. Természetesen nem kívánunk bevételezni, ha a program megkérdezi.
  2. Ugyanezen terméken maradva megnyitjuk a Recept műveletek / Recept (Összeszerelés…) menüt.
  3. A már megismert módon hozzáadjuk az alapanyagokat, a darabszámokat beállítjuk (először az alapanyagoknál).
  4. Rákattintunk a „Recept mentése adatbázisba” gombra. (Ez azért is kell, mert a következő megnyitáskor a program már tudni fogja a „receptet”.)
  5. Megadjuk, hogy hány darabot szeretnénk készíteni a legyártandó termékből, majd a zöld pipával véglegesítjük. A program megkérdezi, hogy biztosan szeretnénk-e összeállítani.
  6. Egy felugró ablakban egy összesítést láthatunk az alapanyagokhoz. Hány darab kell összesen, megfelelő-e a mennyiség, stb. Itt az „Összeállít” gombra kattintunk. A program ilyenkor ismét felhívja a figyelmünket…
  7. Ezután a megjelenő ablakban megadhatjuk a létrehozandó termék SARZS számát, és lejárati dátumát.

SARZS számos / lejárati dátumos termékek összeállítása

Előfordulhat továbbá az is, hogy lejárati dátumos terméket szeretnénk létrehozni szintén lejárati dátumos termék(ek)ből. Ekkor a program az összeállítás, véglegesítés és az új termék lejáratának végén megkérdezi, hogy az adott alapanyag(ok) közül melyik lejáratúból hozzuk létre az új terméket. Valamint megmutatja, hogy mennyit kell „szétosztani” a kiadandó készletből:

Amennyiben több alapanyag is van, ami lejáratos, akkor mindegyikhez felugrik egy hasonló ablak.

Szétszerelés folyamata

FONTOS!: A szétszerelés csak normál termékekkel működik, egyedi sorszámos, sarzs számos és hosszban tárolt termékekkel NEM!

A folyamat a következő:

  1. Kiválasztunk egy terméket, melyet szétszerelnénk. A példánkba most egy kerékpár.
  2. Rákattintunk a Recept műveletek / Recept (Összeszerelés és Szétszerelés) menüre.
  3. Itt már látjuk, hogy milyen alkatrészekből állt össze a termékünk. Nincs más dolgunk, mint a Szétszerelés részhez beírjuk azt a mennyiséget, ahány darabot szeretnénk „szétszedni” – ezzel azt érjük el, hogy arányosan visszaossza a mennyiséget az alapanyagokra a program.
  4. Kattintsunk a mennyiség melletti zöld pipára. A program megkérdezi, hogy biztos szeretnénk…? Ha kész vagyunk, akkor az üzenet: „A szétszerelés megtörtént”.

Terméktörténetben ellenőrizhetjük, hogy ezek a mozgások megtörténtek.

KÉPEK, VIDEÓK

YouTube video